Slovenská reprezentácia v curlingu na vozíku, ktorá pozostáva z hráčov 1.WCC dosiahla fantastický úspech, keď vo fínskom Lohja zvíťazila v kvalifikácii o postup na MS. V play – off zdolala víťaza základnej časti Taliansko 10:9 a vybojovala si účasť na februárovom svetovom šampionáte v Kórejskej republike.
- Každý zápas sa hrá na minimálny počet 8 endov a v prípade remízy sa hrá ešte extra end (endy)
- Hráči vypúšťajú kamene pred hog line. Kameň musí byť jasne vypustený z ruky alebo extenderu pred tým, než dosiahne bližšiu hog line. Hráč sa nesmie počas odhodu dotýkať nohou ľadu.
- Nepoužíva sa zametanie.
- Hráči musia vypúšťať kamene zo stojacieho vozíku, ktorý je umiestnený tak, že kameň je vypustený z centre line (stredovej čiary). Kolesá vozíku musia byť počas vypúšťania kameňa v priamom kontaktu s ľadom.
- Každý tým musí byť zložený z hráčov oboch pohlaví. Na začiatku súťaže musí byť každý tým zložený zo štyroch hráčov z nich každý odohráva dva kamene striedavo so svojím protihráčom. Pokiaľ je tým zložený z piatich hráčov, majú všetci rovnaké postavenie a môžu nastúpiť kedykoľvek podľa rozhodnutia skipa (kapitána) alebo trénera. Pre curling vozičkárov WCF musia byť v týme na ľade vždy hráči obidvoch pohlaví.
- Kamene môžu byť vypustený bežne rukou alebo použitím extenderu.
- Curling vozičkárov je určený športovcom s jasným postihnutím dolných končatín(chôdza napr. poranenie miechy, spasticita, roztrúsená skleróza, amputácia obidvoch končatín, a pod. , ktorí potrebujú vozík ku každodennému použitiu. Ešte spresnené je curling vozičkárov pre osoby, ktoré nechodia vôbec alebo prejdú len veľmi krátke vzdialenosti. Vymedzenie minimálneho postihnutia a klasifikácia musia byť vyhotovené medzinárodným klasifikátorom.
- Okrem vyššie uvedeného sa curling vozičkárov hrá podľa pravidiel curlingu WCF.